--> --> גיור - מחלקת נשים

גיור באהבה ובאמונה

מסלול גיור נשים

מסלולי לימודים

אנחנו מאמינים שהלימודים לגיור צריכים להשתלב בסדר היום של המתגייר בצורה נוחה וזורמת. באולפן הגיור שלנו במכון אורה קיימים מסלולים רבים ומגוונים לגיור. במידת הצורך נבנה עבורך תוכנית לימודים מיוחדת ואישית בשעות הנוחות לך! עם הגעתך את מצטרפת לקבוצה שכבר לומדת, ואין צורך לחכות לתחילת הסמסטר. המורות שלנו יעזרו לך אישית להשתלב בלימודים בכל תקופה שבה תגיעי. מסלול הלימודים נמשך כתשעה חודשים, ומותאם להתקדמות האישית שלך. למרות שהלימודים נערכים ביחד עם הקבוצה, כל בחורה ניגשת לבית הדין לגיור בזמן שלה, כשהיא מרגישה שהיא מוכנה. במקביל ללימודים, ילוו אותך הרבנים והמורות באופן אישי כדי לעזור לך לעבור תהליך חיובי ומהנה בדרך לבניין החיים על פי התורה.

לימוד ברמה שלך

מהי רמת הידע שלך? האם גילית את עולמה המרתק של היהדות רק לאחרונה? או אולי חיית כיהודייה לכל דבר עד לחודשים האחרונים? בכל רמה שאת נמצאת - אצלנו תוכלי למצוא שיעורים ברמה שתתאים לך:
למתחילות - שיעורים בסיסיים ביהדות
למתקדמות - שיעורים ברמת מדרשה
לא משנה מהו הרקע שלך, ומהו סדר היום שלך, נשמח לדבר ולשמוע על האתגרים שלך ולייעץ בהתאם.

בדרך שלך

שפת הלימוד באולפן הגיור
הלימודים באולפן נערכים במגוון שפות:
- עברית
- אנגלית
- רוסית
- ספרדית
- אפשרות ללמוד בשפות נוספות
גם לאלו הלומדות בשפות זרות, חלק מהשיעורים מתקיימים בעברית קלה.

זמני הלימוד
- מסלול לימודי בוקר
- מסלול לימודי צהריים וערב
במקרה הצורך או בזמנים של עומס גדול אנו בונים תוכנית מיוחדת ואישית שמשלבת את שיעורי המדרשה יחד עם שיעורים פרטיים ושיעורים בתוכנית לגיור.

המסלול האישי שלך

למרות שזה נראה מסובך, אנו נעזור לך למצוא את הדרך בין כל המושגים האלו. לכל אחת תהליך גיור שונה התלוי ברקע שלה ולכל אחת יש את הדרך הנכונה המתאימה לה להתקדם. לכן כשתפני אלינו ניפגש ונבנה את המסלול האישי המתאים לך ונדבר על כל פרט ופרט.
בית הדין מצפה ממך שלא רק תדעי מה נכון לעשות על פי ההלכה, אלא שגם תאמצי את הדרך הזאת בחייך. ואומנם בהלכה יש יותר משביל אחד, ואנו נשתדל להנחות כל אחת למצוא את השביל המתאים לה ביותר, על מנת שתרגישי בנח.

גיור בשמחה

המטרה היא לעבוד את השם בשמחה! אי אפשר לעשות זאת ע"י לימוד אקדמי בלבד. נדרש קשר אישי, עדין, פתוח ובונה. אנו נלווה אותך בדרכך לגיור בכל שלב כדי שהתהליך יהיה מעשיר ומספק.הגיור ובנין החיים בדרך התורה אינו צריך לפגוע במשהו חשוב אחר שאת עושה כגון לימודים אקדמיים, עבודה, או הזמן שלך עם ההורים, הילדים או החברים, אלא מטרתו לעזור לך לגלות בכל מעשיך ניצוץ פנימי רוחני. אנו מאחלים לך שההחלטה הזאת להצטרף לעם ישראל גם על פי ההלכה תעזור לך לחיות חיים יותר שלמים. צוות הרבנים והמורות ילוו אותך מהרגע הראשון ועד בית הדין והמקווה.אנו נשתדל לעמוד בקשר גם אחרי הגיור לעזור בעצה במקרה הצורך, ולהשתתף בשמחות שבע"ה עוד יגיעו.

צרו עמנו קשר!
הרב פנחס מרגוליס | | [email protected]